Job - Manager de proiect

Manager de proiect

Responsabilități:

  • Planificarea (elaborarea), implementarea și monitorizarea proiectelor companiei (proiecte cu finantare nerambursabila)
  • Definirea obiectivelor, a bugetului și a resurselor necesare pentru fiecare proiect
  • Iniţierea unor proiecte de interes pentru companie şi pentru membrii companiei;
  • Elaborarea şi redactarea de proiecte pentru companie şi pentru membrii companiei
  • Asigurarea comunicarii cu partenerii din cadrul proiectelor în care este implicat si respectarea obligatiilor contractuale care decurg din acordurile de parteneriat;
  • Pregatirea si organizarea planurilor de activitate in cadrul proiectelor în care este implicat si asigurarea resurselor necesare pentru atingerea obiectivelor proiectului;
  • Administrarea bugetelor proiectelor in conformitate cu procedurile naţionale aplicabile si cu conditiile finantatorilor;
  • Culegerea de informaţii şi gestionarea acestora, despre toate programele locale, regionale, naţionale şi internaţionale, prin intermediul cărora se pot rezolva diverse nevoi ale companiei;
  • Întocmeşte raportările tehnice si financiare şi coordonează procedurile generale de raportare aferente proiectelor de care este responsabil;

Cerințe:

  • Activităţi anterioare de redactare proiecte, respectiv de implementare şi consultanţă în domeniul managementul proiectelor cu finantare nerambursabila;
  • Capacitatea de a lucra sub presiune și de a gestiona multiple proiecte simultan;
  • Cunoștințe de planificare, bugetare și gestionare a resurselor;
  • Abilităţi în utilizarea unor limbi străine de circulaţie internaţională (engleza);

Beneficii:

  • Pachet salarial competitiv
  • Oportunități de dezvoltare profesională
  • Mediu de lucru stimulant și colaborativ
  • Beneficii suplimentare (asigurare medicală, bonusuri, etc.)

Vă rugăm să trimiteți CV-ul la adresa de e-mail office@corporactive.ro până la data de 25.10.2023.

Doar candidații selectați pentru interviu vor fi contactați.

CorporActive Consulting pune la dispoziția clienților cât și a candidaților o bază mare de soluții pentru dezvoltare profesională și personală.