Contabil

Contabil

Candidatul ideal:

  • Absolvent al învățământului superior economic de specialitate;
  • Cunoștințe solide de legislație fiscală și bună cunoaștere a reglementărilor financiar-contabile;
  • Capacitate de analiză, sinteză, organizare și gândire logică;
  • Reprezintă avantaj experiența în utilizarea unui sistem ERP (Senior);
  • Persoană corectă, serioasă, obiectivă, cu abilități de comunicare și organizare a activității.

Responsabilități:

  • Verificarea înregistrărilor contabile;
  • Implicarea în activitatea contabilă de închidere de lună;
  • Înregistrarea, verificarea mijloacelor fixe și a amortizării;
  • Revaluarea soldurilor la furnizori externi clinți externi și disponibilități în valuta;
  • Înregistrarea, urmărirea și repartizarea cheltuielilor și a veniturilor în avans;
  • Înregistrarea cheltuielilor cu salariile și repartizarea acestora pe centre de cost;
  • Analiza soldurilor conturilor din balanță de verificare lunară;
  • Verificarea registrelor contabile și a jurnalelor de TVA;
  • Verificarea repartizarilor pe centre de venituri/costuri;
  • Întocmirea altor situații operative cerute de conducerea societății.

Beneficii:

  • Mediu de lucru plăcut;
  • Tichete de masă;
  • Altele.

Despre companie:

Clientul nostru  este o companie cu tradiție în domeniul distribuiției sistemelor de igienă profesională, detergenților profesionali, echipamentelor de protecția muncii precum și în domeniul serviciilor de curățenie, ce deservește la cel mai înalt nivel nume importante din domeniul industrial, lanțuri de magazine, claădiri de birouri și nu în ultimul rând segmentul rezidențial, în prezent totalizând un număr de peste 300 de angajați.

Trimite CV-ul la adresa: office@corporactive.ro

CorporActive Consulting pune la dispoziția clienților cât și a candidaților o bază mare de soluții pentru dezvoltare profesională și personală.